АНТЕНИ МОБІЛЬНИХ ТЕРМІНАЛІВ У СУЧАСНИХ МЕРЕЖАХ МОБІЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ (ОГЛЯД)

10.36994/2707-4110-2019-1-22-04

Попов В. І., д.т.н., проф., Ризький технічний університет (РТУ), Рига, Латвія. Popovs@latnet.lv Скуднов В. О., к.т.н., Ризький технічний університет (РТУ), Рига, Латвія. vladimir.skudnov@sotus.net Васильєв О. С., к.т.н., Ризький технічний університет (РТУ), Рига, Латвія. aleksejs.vasiljevs@ldz.lv

Антени, патч антени, мікрополоскові антени, смарт антени, адаптивні антени, тенденції розвитку

У зв’язку з розвитком технологій мобільних терміналів (мо¬біль¬ні телефони, смартфони, планшети, комп’ютери з бездротовими модемами і т.д.) В стандартах UMTS (3G) і LTE (4G) велика увага виробників цих пристроїв приділяється модернізації та розробці антенних систем. В даний час антенні системи МS (mobile station) технологічно виконуються на основі мікросмужкових ліній складної конфігурації, які забезпечують виконання вимог, що пред’являються сучасними стандартами зв’язку. Для мобільних терміналів автомобільного, залізничного транспорту впроваджуються антенні системи MIMO, адаптивні антенні решітки, що відповідають сучасним технічним ви¬могам зі сталого прийому сигналів базових станцій.У роботі проводиться ана¬ліз існуючих, і оцінюється перспектива антенних систем мобільних тер¬міналів 3G-4G поколінь системи мобільного зв’язку.